چرا ۳۵ سالگی در استایل زنانه مهم است؟

اگر در آغاز بیست سالگی به دنبال پیدا کردن استایل شخصی خود هستید باید بگوییم که هنوز راه زیادی پیش رو دارید. پیدا کردن استایل شخصی وابسته به ثبات شخصیت و شناخت کامل شخصیت شماست و مطالعات نشان داده است که این اتفاق در حدود ۳۵ سالگی رخ می‌دهد. این مطلب را بخوانید تا بدانید چرا ۳۵ سالگی در استایل زنانه مهم است؟
طبق مطالعه‌ای که در انگلستان صورت گرفته است زنان در سی و پنج سالگی به درجه‌ای خود آگاهی شخصی و اجتماعی می‌رسند و باید این آگاهی و بلوغ را در ظاهر و استایل خود نیز نشان دهند. قبل از این دوران افراد نوعی از عدم ثبات و ماجراجویی را در شخصیت خود دارند و هنوز راه ثابت زندگی خود را پیدا نکرده‌اند. اما پس از سی و پنج سالگی تشکیل خانواده و موقعیت شغلی مناسب کمک می‌کند که زنان تعریف درست‌تری از زندگی و شخصیت خود داشته باشند و آن را در سبک لباس پوشیدن خود هم به کار بگیرند.

این مطالعه نشان داد ۵۹ درصد از زنان معتقدند که جوان‌تر از سن خود لباس می‌پوشند و از این جهت احساس گناه دارند. این احساس معمولا زمانی رخ می‌دهد که لباس‌های شما کاملا مرتب و خوش دوخت و کلاسیک نباشند و این مساله ارتباط تنگاتنگی با ترندهای مد دارد. طبق این مطالعه زنانی که در دهه بیست زندگی خود قرار دارند علاقه و کشش بیشتری به ترندها دارند و لباس‌های خود را مد روز انتخاب می‌کنند و این به معنای دوری از سبک کلاسیک است.
طبق این مطالعه بودجه‌بندی و هزینه لباس نیز با افزایش سن تغییر می‌کند. زنانی که در دوره پس از سی و پنج سالگی قرار دارند لباس‌هایی با کیفیت بالاتر و قیمت بالاتر تهیه می‌کنند چون درآمد بیشتری دارند و این لباس‌ها را مدت طولانی‌تری استفاده می‌کنند. اما پیش از این دوره شرایط متفاوت است و بخش بیشتر بودجه لباس صرف خرید لباس های مد روز و با قیمت پایین و به تعداد زیاد می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *